FAQ - Nejčastější dotazy

Na této stránce naleznete nejčastěji kladené dotazy k webhostingovým službám ASPone. Odpověď na Váš dotaz můžete také nalézt na wiki.aspone.cz.

Obecné informace

Domény

 • Jaké si mám nastavit DNS servery u své webhostingové domény?

  Pro .CZ domény nastavte NSSETID: ASPONE.

  Pro generické a další domény použijte adresy:
  ns1.aspone.cz
  ns2.aspone.eu
  ns3.aspone.us

  Pozn.: Naše DNS servery (nebo NSSET u .CZ domén) je možné nastavit pouze u domény vedené pod ASPone. Doménu můžete jednoduše převést pod naší správu v sekci domény.

 • Doménu mám u konkurence, jaké je třeba nastavit DNS záznamy?

  IP adresu serveru, na kterou bude třeba Vaši doménu nasměřovat (pomocí A záznamu) získáte v Klientské sekci (stejně tak MX záznamy potřebné pro emailovou poštu). Další možností je převést doménu pod naší správu a nastavit naše DNS servery (viz. otázka výše).

  V případě dalších dotazů ohledně doménové problematiky nás, prosíme, neváhejte kontaktovat.

 • Dojde při změně DNS serverů k výpadku?

  Po jakékoliv změně DNS serverů (nebo záznamů) začne doména postupně směřovat dle změněných hodnot (např. na jinou IP adresu). Tato změna může trvat až 24 hodin (replikace DNS), jelikož je nutné, aby si této změny všimly i cachovací DNS servery otatních providerů.

  Při přechodu od konkurence se postaráme (pomocí dočasné adresy) o to, aby při přesunu nedošlo k výpadku Vaší webové prezentace a emailové pošty.

 • Co to je replikace DNS?

  Po jakékoliv změně DNS serverů (nebo záznamů) začne doména postupně směřovat dle změněných hodnot (např. na jinou IP adresu, server, apod.). Tato změna může trvat až 24 hodin (replikace DNS), jelikož je nutné, aby si této změny všimly i cachovací DNS servery otatních providerů.

 • Jak fungují subdomény?

  Pokud si vytvoříte například adresář test ve složce www, můžete k němu přistupovat pomocí adresy http://test.vasedomena.cz a systém provede zobrazení obsahu (přesměrování) http://www.vasedomena.cz/test/. Řešení přepisu adres jako u webového serveru Apache (mod_vhost_alias) IIS 7 zatím nenabízí.

 • Je možné webhosting přejmenovat na jinou doménu?

  Ano, přejmenování webhostingu je možné. Jedná se však o placenou doplňkovou službu. Její cenu zjistíte v záložce Doplňkové služby.

Databáze

Emaily