Služba MojeID

Co to je MojeID

MojeID logo

Bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám. Jedná se o bezplatnou službu všem uživatelům internetu. Pomocí MojeID se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací.

Jaké jsou výhody používání služby MojeID

 • Jedno heslo pro mnoho webů:
  Již si nebudete muset pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel na nejrůznější webové stránky. Bude vám stačit jediné jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se na vaše oblíbené stránky z kteréhokoliv počítače nebo mobilního zařízení. Váš život na internetu bude o hodně jednodušší.

 • Osobní údaje pod kontrolou:
  Také vás nebaví měnit vaši doručovací adresu na několika serverech? Máte novou emailovou adresu? Nyní bude stačit změnit tyto údaje pouze jednou - MojeID se postará o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité údaje při každém přihlášení vždy aktuální.
  Vy sami si nastavte údaje, které prostřednictvím MojeID poskytnete různým provozovatelům služeb.

 • Bezpečnější přihlašování:
  Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S MojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k MojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít. Navíc MojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem a do budoucna je plánováno také přihlašování jednorázovým heslem.

Kde mohu MojeID používat

Seznam všech služeb s plným přístupem k MojeID naleznete na http://www.mojeid.cz/page/803/kde-mojeid-pouzivat/.

Jak funguje MojeID u ASPone.cz

V přihlašovacím okně do Klientské sekce na adrese https://ks.aspone.cz/50300/Control-panel-login.aspx máte možnost přihlášení pomocí existujícího MojeID účtu. Po úspěšném přihlášení k MojeID portálu a vypsání Vašich přihlašovacích údajů k zákaznickému účtu, dojde ke spárování - přiřazení Vašeho MojeID účtu k zákaznickému účtu u ASPone. Nebudete tak muset při příštím přihlášení do Klientské sekce muset vyplňovat a pamatovat přihlašovací údaje, ale jednoduše se přihlásíte pomocí Vašeho univerzálního MojeID účtu.

Přiřazení Vašeho již existujícího MojeID účtu k Vašemu zákaznickému účtu u ASPone, můžete provést také přímo v Klientské sekci > v sekci Osobní údaje > Propojení účtu s MojeID.

Založit účet MojeID

Více informací o tomto projektu získáte na adrese https://www.mojeid.cz.