Platební možnosti

Jelikož se zákazníkům snažíme maximálně vyjít vstříc a ulehčit jim co nejvíce starostí s placením služeb na internetu, nabízíme hned několik možností, jak u ASPone.cz platit jednoduše a rychle.

  • bankovním převodem na základě výzvy k platbě
  • kreditní / platební kartou
  • platebním systémem Raiffeisenbank (pouze pro majitele účtu u RB)
  • platbou z kreditu - kreditním systémem placení

Úhradu můžete provést prostřednictvím Klientské sekce -> Fakturace -> Výzvy a daňové doklady. Zde naleznete platební rozhraní i veškeré platební údaje.

V nejbližší době pro Vás připravujeme zřízení eurového bankovního účtu pro jednoduší platby ze zahraničí + slovenský bankovní účet pro lepší platební komunikaci se zákazníky ze Slovenska!

Jak probíhá fakturace

V dostatečném předstihu před blížící se expirací dané služby, je systémem automaticky zaslána výzva k platbě (zálohová faktura). Tato výzva k platbě není daňovým dokladem, avšak obsahuje veškeré nezbytné náležitosti, sloužící k její úhradě. Daňový doklad – fakturu, obdržíte ihned po přijetí platby na náš bankovní účet. Takto vygenerovaný doklad je zaslán elektronicky a dle § 26 zákona 235/2004 Sb. je plnohodnotným a daňově uznatelným daňovým dokladem. Upozorňujeme, že daňový doklad nelze požadovat před uhrazením služby.

Výzvy k platbě a následné daňové doklady jsou odesílány automaticky systémem a to pouze na uvedené kontaktní emaily v Klientské sekci!

Kreditní systém placení služeb

Kreditní systém slouží k platbě všech placených úkonů u naší společnosti. Díky němu již nemusíte zdlouhavě čekat na připsání peněz na náš bankovní účet. Stačí si jednou dobít svůj kreditní účet částkou minimálně 1000 Kč včetně DPH a tyto peníze máte ihned k dispozici.

Dobití kreditu probíhá zasláním peněz na náš bankovní účet u Raiffeisenbank a.s. pod daným variabilním a specifickým symbolem (platební údaje naleznete ve své Klientské sekci -> Fakturace -> Stav a dobití kreditu). Ihned po dobití kreditového účtu je Vám vystavena faktura na dobitou částku, kterou si vložíte do účetnictví. Následně již vždy k 5tému dni v každém měsíci chodí vyúčtování s přehledem čerpaných položek.

Díky našemu propracovanému systému vidíte ihned stav kreditu v podobě aktuální výše kreditu, blokované výši kreditu a celkové použitelné výši kreditu.

Platby ze zahraničí

V případě, že fakturujeme do zemí v EU, fakturujeme částku bez DPH (0% DPH). V případě, že fakturujeme do zemí mimo EU, je částka navýšena o 21% DPH. Povinností každého zákazníka je, aby si udržoval aktuální údaje u svého zákaznického účtu a měl správně zaevidované DIČ.

UPOZORNĚNÍ: Při platbě ze zahraničí je třeba zadat platbu bankovních poplatků na typ OUR. Při jiném typu (SHA, BEN) nebude objednaná služba provedena vůbec. V současné době, kdy prozatím nevlastníme eurový bankovní účet, využijte prosím těchto bankovních údajů:

  • Raiffeisenbank a.s.
  • Číslo účtu: 3005601001/5500
  • IBAN: CZ3755000000003005601001
  • SWIFT: RZBCCZPP

Zákazníkům ze zahraničí doporučujeme platit platební kartou přímo v administraci (Klientské sekci).