Technické zázemí

Naše technologie disponuje vlastnostmi zajišťujícími chod všech služeb na vysoké úrovni zabezpečení a rychlosti. Celková infrastruktura společnosti je stavěna na kvalitních serverových zařízeních a komponentech. O její bezproblémový chod se stará mnoho doplňkových služeb a vlastností, které jsou popsány níže.

Datacentrum

Všechny servery společnosti ASPone jsou umístěny v plně klimatizovaných datacentrech v Brně a Uherském Hradišti (Synot ICT). Dle dohody jsme schopni zajistit umístění serverů ve Zlíně nebo Praze. Všechna datacentra ASPone jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.

Pro udržení optimální teploty serverů je využito kompresorové chlazení o několika nezávislých okruzích. Studený vzduch je distribuován pomocí dvojitých podlah o výšce 90 cm. Studené a teplé uličky určují optimální směr proudění chladného vzduchu k serverům z přední strany. Datacentra jsou vybavena tzv. suchými chladiči na střechách a zajišťují tím ekonomický provoz při nízkých venkovních teplotách.

Transformátory, které zajišťují přívod elektrické energie do datacentra, jsou zálohovány několika různými zdroji, které zajišťují ochranu proti výpadku služeb. Pro hladký a bezvýpadkový náběh dieselagregátu je zapojeno několik UPS jednotek se samostatnými bateriovými moduly. Zaručená doba běhu dieselagregátu bez tankování je minimálně 24 hodin.

Datacentrum Datacentrum Datacentrum Datacentrum Datacentrum Datacentrum Datacentrum Datacentrum

Konektivita a bezpečnost

Konektivita datacentra, ve kterém jsou všechny naše servery a technologie umístěny je 2x 10 Gbps, což zaručuje maximální rychlost Vašich stránek a serverů. Díky redundantní konektivitě při poruše jedné trasy nedojde k nedostupnosti našich služeb.

O protipožární ochranu se stará certifikovaný systém plynového hašení FM-200, který zajišťuje maximální možnou ochranu zákaznických serverů. Plyn je neškodný člověku a samozřejmě šetrný k životnímu prostředí.

O bezpečí Vašich dat se stará bezpečnostní agentura s ostrahou spolu s nejmodernějšími technologiemi v oblasti zabezpečovacích systémů. V datacentru nechybí kamerový dohled, čidla detekce pohybu a dveří, monitorování a evidence přístupu 24x7x365, nebo třeba uzavřené RACKy s přístupem na čipovou kartu. Samozřejmostí jsou pak dieselagregáty Caterpillar a UPS Emerson.

servery společnosti servery společnosti Datacentrum servery společnosti

Hardware serverů

Abychom pro Vaše projekty a aplikace dokázali zajistit maximální dostupnost a kvalitu, veškeré poskytované služby jsou umísťovány na naše clusterové řešení. Hostitelské nody běžící na nejnovějším operačním systému Windows Server 2012 R2 s 384GB RAM a 24CPU, připojené k diskovému poli se SAS 15k disky pomocí 2x 4Gbps Fibre-Channel, tak zajišťují maximální výpočetní výkon a škálovatelnost při případném zvýšení zátěže. To vše v datacentru splňujícím parametr TIER 3. HW pro jednotlivé služby je pečlivě vybírán od renomovaných výrobců (IBM, HP, CISCO, SUPERMICRO, ADAPTEC apod.) dle povahy služby a sestavován přímo v centrále ASPone.

Supermicro Server 1U Supermicro Server 2U Diskové poleTechnická podpora

O technickou podporu všech nabízených služeb se stará vyškolený tým profesionálů s dlouholetými zkušenostmi, který je 24 hodin denně připraven řešit případné technické problémy.Prezentace datacentra